PURO podporuje Corporate Funding Programme

Vášeň a starostlivosť poľnohospodárskych majstrov
si môžete vychutnať v každej šálke PURO kávy.

   

PURO podporuje Corporate Funding Programme (Program firemných fondov). Táto belgická iniciatíva je mladou a dynamickou formou spolupráce, ktorá mení tradičné hranice v zmysle poskytovania asistencie rozvojovým krajinám pri spojení síl medzi dvoma hlavnými sociálnymi hráčmi: firmami a neziskovými organizáciami (NGO).

Corporate Funding Programme povzbudzuje spoločnosti, aby finančne podporovali projekty udržateľnosti na južnej pologuli, napríklad pri propagovaní gramotnosti medzi deťmi pracujúcimi v tehelniach v Kambodži, pri ponúkaní mikro pôžičiek ženským organizáciám v Peru, pri školení lekárov v Bangladéži, pri zakladaní dodávok vody v senegalskom regióne Sahel a to sme vymenovali len pár príkladov. Neziskové organizácie vybrané Corporate Funding Programme následne ručia za kvalitu a kontrolu. Týmto spôsobom spoločne vykonávajú dobrý úmysel a dávajú cenný záväzok spoločnosti rozvíjajúce projekty udržateľnosti.

Cez CFP sa Puro Fairtrade Káva zaviazala financovať projekty pre Bwamandu CDI v Kongu. Bwamanda CDI (Bwamanda Centre de Développement Integral - Integrálne Rozvojové Centrum) operuje už od roku 1969 na miestnej úrovni v mnohých regiónoch Konga na základe kompletných, dlhodobých rozvojových plánoch škôl, zdravotníckych centier, podporách poľnohospodárstva, dopravnej infraštruktúre atď. Výsledkom tohto integrovaného prístupu k sociálnym a ekonomickým aspektom je zlepšenie životných podmienok miestnej populácie. Spracovanie kávy v miestnom prostredí má pozitívny vplyv na kvalitu a zároveň to umožňuje prepravovať menšie množstvo kávy. Tým sa káva stáva ešte dôležitejšou plodinou pre miestneho farmára. Bwamanda CDI pomáha viac ako 50.000 pestovateľom kávy s exportom ich produkcie.

Všetka káva zodpovedá medzinárodným fair trade podmienkam a je predávaná so značkou Fairtrade / Max Havelaar.

PURO Coffee podpora projektu v Kongu

Vzhľadom pre nedostatok nových projektov na podporu kávy v oblasti Bwamanda v Kongu, sme sa rozhodli hľadať vhodné iniciatívy v inom regióne na juhu Konga. To nás viedlo k regiónu Bikoro v provincii Equator Kongo. Región predtým známy kávou a kakaovými plantážami, sa ale v posledných desaťročiach zmenil z dôvodu nevyhnutnosti a obyvatelia sa zamerali na pestovanie plodín pre každodenný život.

Nový projekt chce oživiť pestovanie úžitkových plodín, ako je káva, kakao a palmový olej. Nové kávové plantáže budú vysadené z odolných rastlín robusty, a jedným z cieľov je čo najskôr získať Fairtrade a Organic certifikát pre ich produkciu.

Vedľajšou iniciatívou bude zvýšenie chovu tilapia rýb v mnohých malých jazerách v regióne, takže miestne obyvateľstvo môže jesť viac potravín bohatých na bielkoviny po celý rok.

Veľkou výhodou pre tento región je blízkosť rieky Kongo; výrobcovia môžu takto ich obchodné plodiny ľahšie transportovať do existujúceho trhu s kávou k spotrebiteľom v hlavnom meste Kinshase a tiež vyvážať ich do iných krajín. Táto logistická možnosť je veľkou výhodou pre región Bikoro; to je hlavný rozdiel od iných rastúcich regiónov s veľkým kávovým potenciálom, ale bez logistiky k spotrebiteľským trhom.

Naša podpora sa skladá z podpory nákupu z miestnych zariadení slúžiacich na sušenie a spracovanie zozbieraných kávových zŕn.

Pitím Puro Fairtrade Coffee v kaviarniach, reštauráciach a obchodoch pomáhate urobiť svet lepším miestom podporou projektov, ako sú tieto. Ďakujeme.

PURO Fairtrade

K dobrej káve sme našli ekologickú cestu, na ktorej uplatňujeme hodnoty Fairtrade, vyznávame úctu k prírode, káva sa praží pri využití bezplatnej slnečnej energie, zemi vraciame všetky organické odpady pôvodom z kávy a baliaci materiál ďalej recyklujeme – to všetko sme my, PURO.

Viac informácií o PURO Fairtrade


Organizácia spravodlivého obchodu

Fair Trade organizácia stanovila zásady, pomocou ktorých pomáha zlepšiť pracovné podmienky a životy ľudí, ktorí pracujú v rastúcich komunitách rozvojového sveta závislých na káve.

Čítať viac


PURO Fair Trade pomáha chrániť dažďové pralesy

Za každou šálkou PURO kávy sa skrýva pocit šťastia. Majme dobrý pocit nielen z výbornej, bohatej chuti kávy, ale hlavne z vedomia, že PURO sa zaviazalo zlepšiť kvalitu života ľudí a zachovať dažďový prales v Južnej Amerike.

Čítať viac


PURO podporuje Corporate Funding Programme

Táto belgická iniciatíva je mladou a dynamickou formou spolupráce, ktorá mení tradičné hranice v zmysle poskytovania asistencie rozvojovým krajinám pri spojení síl medzi dvoma hlavnými sociálnymi hráčmi: firmami a neziskovými organizáciami (NGO).

Čítať viac


Organic Coffee

Rastlinné potraviny, ktoré nesú značku BIO sú pestované a zberané prirodzeným spôsobom. Pri ich kultivácii nie sú používané žiadne umelé hnojivá ani iné chemické značky.

Čítať viac


Filmy

Pozrieť filmy


Galéria

Každý deň sa snažíme, aby sme Vám mohli pomôcť a ponúknuť
dokonalý servis, a byť tak partnerom pre lahodnú kávu bez starostí.