Filmy

Vášeň a starostlivosť poľnohospodárskych majstrov
si môžete vychutnať v každej šálke PURO kávy.

   

Viac o PURO Fairtrade

Film o "Fairtrade", záchrane dažďových pralesov v spolupráci s organizáciou World Land Trust a o dynamickom spoločenstve Corporate Funding Programme, ktoré spojuje sily obchodného sveta nevládnych neziskových organizácií s cieľom realizovať udržateľné projekty v rozvojových zemiach.

PURO príbeh

Vincente Cordoba Vám predstaví príbeh @quot;Fairtrade" pestovateľov kávy v Peru a porozpráva Vám o tom, ako sa využívajú peniaze z predaja kávy na ochranu dažďových pralesov v Ekvádore, Kolumbii, Brazílii, Guatemale a Hondurase. Viac informácií sa dozviete na www.purocoffee.com

Film o káve a ochrane prírody

Film o káve a ochrane prírody odhaľuje neuveriteľné príbehy z rezervácií v dažďových pralesoch v Guatemale, Hondurase, Kolumbii, Ekvádore, Peru, Brazílii a vzťah medzi prírodou a kávou. Názov PURO nesú aj dva nové druhy, ktoré boli objavené v týchto rezerváciach: Teagueia Puro ana (Puro Orchidea) a Pristimantis puruscaf EUM (Puro žaba).

Puro voda

Film o zachovaní vodných zdrojov, ich využití pre veľmi izolované komunity, ktoré ju naozaj potrebujú a nedostávajú pomoc od centrálnej alebo miestnej vlády. Spoločne s PURO coffee je hlavnou úlohou zabezpečiť vzdelanie a technickú pomoc s cieľom zlepšiť kvalitu plodín a kvalitu života týchto komunít.

Puro Coffee Guatemala Rainforest Reserve

Puro Coffee Peru Rainforest Reserve

Puro žabka a orchidea

Puro je sponzorom organizácie World Land Trust čo umožnilo vytvorenie niekoľkých rezervácií. Jednou z nich je aj prírodná rezervácia v Ekvádore na východnej strane sopky Tungurahua, kde bola objavená aj Pristimantis puruscafeum – žabka, ktorej sfarbenie a škvrny pripomínajú pražené kávové zrnko.

PURO Fairtrade

K dobrej káve sme našli ekologickú cestu, na ktorej uplatňujeme hodnoty Fairtrade, vyznávame úctu k prírode, káva sa praží pri využití bezplatnej slnečnej energie, zemi vraciame všetky organické odpady pôvodom z kávy a baliaci materiál ďalej recyklujeme – to všetko sme my, PURO.

Viac informácií o PURO Fairtrade


Organizácia spravodlivého obchodu

Fair Trade organizácia stanovila zásady, pomocou ktorých pomáha zlepšiť pracovné podmienky a životy ľudí, ktorí pracujú v rastúcich komunitách rozvojového sveta závislých na káve.

Čítať viac


PURO Fair Trade pomáha chrániť dažďové pralesy

Za každou šálkou PURO kávy sa skrýva pocit šťastia. Majme dobrý pocit nielen z výbornej, bohatej chuti kávy, ale hlavne z vedomia, že PURO sa zaviazalo zlepšiť kvalitu života ľudí a zachovať dažďový prales v Južnej Amerike.

Čítať viac


PURO podporuje Corporate Funding Programme

Táto belgická iniciatíva je mladou a dynamickou formou spolupráce, ktorá mení tradičné hranice v zmysle poskytovania asistencie rozvojovým krajinám pri spojení síl medzi dvoma hlavnými sociálnymi hráčmi: firmami a neziskovými organizáciami (NGO).

Čítať viac


Organic Coffee

Rastlinné potraviny, ktoré nesú značku BIO sú pestované a zberané prirodzeným spôsobom. Pri ich kultivácii nie sú používané žiadne umelé hnojivá ani iné chemické značky.

Čítať viac


Filmy

Pozrieť filmy

Každý deň sa snažíme, aby sme Vám mohli pomôcť a ponúknuť
dokonalý servis, a byť tak partnerom pre lahodnú kávu bez starostí.