PURO Fair Trade pomáha chrániť dažďové pralesy

Vášeň a starostlivosť poľnohospodárskych majstrov
si môžete vychutnať v každej šálke PURO kávy.

   

Za každou šálkou PURO kávy sa skrýva pocit šťastia. Majme dobrý pocit nielen z výbornej, bohatej chuti kávy, ale hlavne z vedomia, že PURO sa zaviazalo zlepšiť kvalitu života ľudí a zachovať dažďový prales v Južnej Amerike. PURO nevidí žiadny zmysel v priemyselnom raste, ktorý prebieha na úkor komunít a prosperity celej našej planéty. Kladieme si za cieľ všetkými možnými spôsobmi usilovať sa o zastavenie pokračujúceho ničenia lesov našej planéty a sme hrdí na to, že sme sa spojili s organizáciou World Land Trust, aby sme tento zámer uviedli do ekonomickej reality. Časť z predaja kávy PURO je investovaná na záchranu dažďových pralesov v Ekvádore. Táto plocha narastá s každým kilogramom predanej kávy. Viac na stránke www.worldlandtrust.org

"Ohrozené druhy nezachránime ak nezachránime celý eko-systém. Aby ste zachránili eko-systém musíte zachrániť krajinu. To je to, čo robí World Land Trust."
Sir David Attenborough, patrón World Land Trust

Aktualizované informácie o zachránenej ploche dažďového pralesa v Ekvádore:

30.9.2015 5.607 hektárov plocha o rozmere 11.213 futbalových ihrísk
31.12.2015 5.828 hektárov plocha o rozmere 11.656 futbalových ihrísk
31.3.2016 6.056 hektárov plocha o rozmere 12.112 futbalových ihrísk

PURO Fairtrade

K dobrej káve sme našli ekologickú cestu, na ktorej uplatňujeme hodnoty Fairtrade, vyznávame úctu k prírode, káva sa praží pri využití bezplatnej slnečnej energie, zemi vraciame všetky organické odpady pôvodom z kávy a baliaci materiál ďalej recyklujeme – to všetko sme my, PURO.

Viac informácií o PURO Fairtrade


Organizácia spravodlivého obchodu

Fair Trade organizácia stanovila zásady, pomocou ktorých pomáha zlepšiť pracovné podmienky a životy ľudí, ktorí pracujú v rastúcich komunitách rozvojového sveta závislých na káve.

Čítať viac


PURO Fair Trade pomáha chrániť dažďové pralesy

Za každou šálkou PURO kávy sa skrýva pocit šťastia. Majme dobrý pocit nielen z výbornej, bohatej chuti kávy, ale hlavne z vedomia, že PURO sa zaviazalo zlepšiť kvalitu života ľudí a zachovať dažďový prales v Južnej Amerike.

Čítať viac


PURO podporuje Corporate Funding Programme

Táto belgická iniciatíva je mladou a dynamickou formou spolupráce, ktorá mení tradičné hranice v zmysle poskytovania asistencie rozvojovým krajinám pri spojení síl medzi dvoma hlavnými sociálnymi hráčmi: firmami a neziskovými organizáciami (NGO).

Čítať viac


Organic Coffee

Rastlinné potraviny, ktoré nesú značku BIO sú pestované a zberané prirodzeným spôsobom. Pri ich kultivácii nie sú používané žiadne umelé hnojivá ani iné chemické značky.

Čítať viac


Filmy

Pozrieť filmy


Galéria

Každý deň sa snažíme, aby sme Vám mohli pomôcť a ponúknuť
dokonalý servis, a byť tak partnerom pre lahodnú kávu bez starostí.