BIO Organic Coffee

Rastlinné potraviny, ktoré nesú značku BIO sú pestované a zberané prirodzeným spôsobom. Pri ich kultivácii nie sú používané žiadne umelé hnojivá ani iné chemické značky.

   

Rastlinné potraviny, ktoré nesú značku BIO sú pestované a zberané prirodzeným spôsobom. Pri ich kultivácii nie sú používané žiadne umelé hnojivá ani iné chemické značky. Pôda je skvalitňovaná iba vhodnými organickými hnojivami a pravidelnou zmenou výsadby. Odburiňovanie je robené ručne, čo predstavuje veľa hodín tvrdej práce. Vyššia cena je preto logická, i keď "Kvalita nie je drahá, je neoceniteľná." Keďže „potravinové míle“ súvisiace so zelenou kávou nepredstavujú vyššie zaťaženie pre životné prostredie, PURO sa rozhodlo rozšíriť svoju produktovú radu aj o „BIO“ verziu. Hovorme tomu vedomá voľba so sociálnym podtextom. Keďže káva zo segmentu BIO-Fair trade bola zaplavená zelenou kávou z mexického regiónu Chiapas, PURO sa zámerne káve z tohto regiónu vyhýba. Prečo? Priemerný príjem na obyvateľa Mexika je 10.100 USD, zatiaľ čo v Etiópii je to len 800 USD. Po vyradení Mexika sa možnosti dodávok zelenej kávy, ktorá by bola Fairtrade aj BIO, veľmi zúžili. Po dvojročnom a veľmi intenzívnom hľadaní dospeli naši medzinárodní BIO experti k vskutku prekvapivému záveru.

Takže, nechajte sa prekvapiť touto tajomnou BIO PURO zmesou a urobte si svoj BIO chuťový test. Je dokonca zvodnejšia než Evino "jablko hriechu" ale tento krát skutočne pomáhate zachrániť "Rajskú záhradu."

PURO Fairtrade

K dobrej káve sme našli ekologickú cestu, na ktorej uplatňujeme hodnoty Fairtrade, vyznávame úctu k prírode, káva sa praží pri využití bezplatnej slnečnej energie, zemi vraciame všetky organické odpady pôvodom z kávy a baliaci materiál ďalej recyklujeme – to všetko sme my, PURO.

Viac informácií o PURO Fairtrade


Organizácia spravodlivého obchodu

Fair Trade organizácia stanovila zásady, pomocou ktorých pomáha zlepšiť pracovné podmienky a životy ľudí, ktorí pracujú v rastúcich komunitách rozvojového sveta závislých na káve.

Čítať viac


PURO Fair Trade pomáha chrániť dažďové pralesy

Za každou šálkou PURO kávy sa skrýva pocit šťastia. Majme dobrý pocit nielen z výbornej, bohatej chuti kávy, ale hlavne z vedomia, že PURO sa zaviazalo zlepšiť kvalitu života ľudí a zachovať dažďový prales v Južnej Amerike.

Čítať viac


PURO podporuje Corporate Funding Programme

Táto belgická iniciatíva je mladou a dynamickou formou spolupráce, ktorá mení tradičné hranice v zmysle poskytovania asistencie rozvojovým krajinám pri spojení síl medzi dvoma hlavnými sociálnymi hráčmi: firmami a neziskovými organizáciami (NGO).

Čítať viac


Organic Coffee

Rastlinné potraviny, ktoré nesú značku BIO sú pestované a zberané prirodzeným spôsobom. Pri ich kultivácii nie sú používané žiadne umelé hnojivá ani iné chemické značky.

Čítať viac


Filmy

Pozrieť filmy

Každý deň sa snažíme, aby sme Vám mohli pomôcť a ponúknuť
dokonalý servis, a byť tak partnerom pre lahodnú kávu bez starostí.