Organizácia spravodlivého obchodu

Vášeň a starostlivosť poľnohospodárskych majstrov
si môžete vychutnať v každej šálke PURO kávy.

   
?

Fair Trade organizácia stanovila zásady, pomocou ktorých pomáha zlepšiť pracovné podmienky a životy ľudí, ktorí pracujú v rastúcich komunitách rozvojového sveta závislých na káve. Spoločnosť MIKO dáva svojim projektom PURO na vedomie, že chápe nevyhnutnosť „spravodlivého obchodu“ a je hrdá na svoj záväzok nakupovať kávu zodpovedne, teda na základe osvedčenia Organizácie spravodlivého obchodu. Káva Fair Trade prináša pestovateľom z rozvojového sveta lepšie obchodné podmienky vďaka spravodlivým cenám a lepším pracovným podmienkam.

Ciele značky PURO

Naše ciele sú jednoduché, ale pevné. Spravodlivo a zodpovedne obchodovať so svojimi juhoamerickými dodávateľmi a ich komunitami, ktorých tvrdú prácu veľmi oceňujeme. S potešením a starostlivosťou vyvíjať vynikajúce kávové produkty. Dbať o životné prostredie formou investovania peňažných a iných prostriedkov do záchrany dažďových pralesov a prispievať k ich udržaniu. Slúžiť svojim zákazníkom, ktorých si vážime a budovať s nimi úspešné dlhodobé vzťahy. Postaviť sa do čela novej éry biologickej udržateľnosti. Mať dobrý pocit z toho čo robíme a pokúšať sa o zmeny k lepšiemu.
Fair Trade – skutoční ľudia, spoločenské svedomie i skutočné životy.

"Veríme preto, že vo svete kávy plnom najrôznejších značiek zvolí mnoho z Vás práve PURO, nielen pre jej chuť."

PURO Fairtrade

K dobrej káve sme našli ekologickú cestu, na ktorej uplatňujeme hodnoty Fairtrade, vyznávame úctu k prírode, káva sa praží pri využití bezplatnej slnečnej energie, zemi vraciame všetky organické odpady pôvodom z kávy a baliaci materiál ďalej recyklujeme – to všetko sme my, PURO.

Viac informácií o PURO Fairtrade


Organizácia spravodlivého obchodu

Fair Trade organizácia stanovila zásady, pomocou ktorých pomáha zlepšiť pracovné podmienky a životy ľudí, ktorí pracujú v rastúcich komunitách rozvojového sveta závislých na káve.

Čítať viac


PURO Fair Trade pomáha chrániť dažďové pralesy

Za každou šálkou PURO kávy sa skrýva pocit šťastia. Majme dobrý pocit nielen z výbornej, bohatej chuti kávy, ale hlavne z vedomia, že PURO sa zaviazalo zlepšiť kvalitu života ľudí a zachovať dažďový prales v Južnej Amerike.

Čítať viac


PURO podporuje Corporate Funding Programme

Táto belgická iniciatíva je mladou a dynamickou formou spolupráce, ktorá mení tradičné hranice v zmysle poskytovania asistencie rozvojovým krajinám pri spojení síl medzi dvoma hlavnými sociálnymi hráčmi: firmami a neziskovými organizáciami (NGO).

Čítať viac


Organic Coffee

Rastlinné potraviny, ktoré nesú značku BIO sú pestované a zberané prirodzeným spôsobom. Pri ich kultivácii nie sú používané žiadne umelé hnojivá ani iné chemické značky.

Čítať viac


Filmy

Pozrieť filmy


Galéria

Každý deň sa snažíme, aby sme Vám mohli pomôcť a ponúknuť
dokonalý servis, a byť tak partnerom pre lahodnú kávu bez starostí.